Plastik flange der bruges til at forbinde slanger til folier, poser, beholdere etc.
Designet til brug med Ø 13 mm OD slanger.
Disse sprøjtestøbte komponenter er produceret i Danmark, hvilket sikrer høj ensartethed, kvalitet og kvalitetssikring, lav stykpris og fokus på bæredygtighed.
- Materiale og geometri optimeret til HF svejsning
- Kan fås i varianter med udvidet temperaturområde
- Kan steriliseres og bibeholde funktionalitet ***
- Produceret i Danmark i kvalitetsmaterialer og i respekt for bæredygtighed og arbejdsmiljø
Carmo's komponenter kan fremstilles i flere materialer og farver. Har du brug for specielle geometrier kan vores Rapid Prototyping setup hjælpe dig hurtigt og billigt i gang.
Odre# | Materiale | Farve | Fra lager | Forpakning | Egenskaber | Brug | Kommentarer | Lager (‘000 stk) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
08-078-0001 | PVC | 1 x 3.000 | - | |||||
Lignende produkter | |
Andre har også købt |
Alle målinger og tegninger er nominelle. For nøjagtige mål - og kritisk integration - kontakt venligst salg for detaljerede tegninger. Carmo er ikke ansvarlig for trykfejl og tekniske ændringer.
Bemærk: Produkter i PVC er i sagens natur følsomme overfor forhøjede temperaturer og kan deformere under transport og opbevaring. Carmo anbefaler opbevaring og transport af komponenter mellem 0 og 30 grader Celsius. For at hjælpe med at minimere denne risiko sendes alle Carmo produkter i ekstra stive kartoner med et forholdsvis lille antal dele pr. kasse.
(*) Mindre kvantiteter kan leveres mod et ompakningsgebyr.
(**) Lagerstatus er vejledende.
(***) Carmo’s medico produkter er designet til at kunne modstå almindelig sterilisation. Det er dog kundens ansvar at verificere at produktet kan modstå en specifik sterilisations-process.